ویزای کار استرالیا ؛ بررسی شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا از اصلی ترین روش های اخذ اقامت استرالیا می باشد. دولت استرالیا بر اساس برنامه های بلند مدت و استرتژیک خود برای جذب نیروی متخصص از سایر کشورها٬ این ویزا به صورت خاص برای متخصصانی است که قصد مهاجرت از طریق ویزای کار استرالیا دارند.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا به دو نوع اقامت دائم و موقت تقسیم بندی می شود. برای اخذ هر یک از انواع ویزای کار استرالیا که در ادامه معرفی می شود٬ باید یک پروسه به صورت خاص طی شود٬ اما در صورتی که بتوانید این راه را از بهترین روش ممکن انجام دهید قطعا شانس شما برای مهاجرت از طریق کار به صورت چشم گیری افزایش خواهد داشت.

انواع ویزای کار استرالیا

نوع اقامت نام ویزای کار شماره ویزا
دائم ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا ویزای 186 
ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق «کم‌جمعیت» ویزای 187 
ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل ویزای 189 
ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی ویزای 190 
موقت ویزای کار موقت برای افراد متخصص ویزای 400 
اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص ویزای 476 
اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ویزای 485 
ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی ویزای 491 

ویزای کار استرالیا

مراحل اخذ ویزای کار استرالیا

در گام نخست باید نوع ویزای کار استرالیا بر اساس مشخصات یک پرونده و بر اساس مدارک و سوابق شغلی فرد مورد بررسی قرار گیرد تا از بین انواع ویزای کار استرالیا٬ بهترین آنها انتخاب شود.

انتخاب یکی از انواع ویزای کار استرالیا

گام اول: مواردی که انتخاب نوع ویزای کار استرالیا بسیار تاثیر گذار هستند شامل:

 • سن
 • مدرک تحصیلی
 • سوابقه کاری قابل اثبات
 • سطح زبان انگلیسی
 • وجود یا عدم وجود بستگان درجه یک در خاک استرالیا
 • مجرد با متاهل بودن

 در پروسه مهاجرت از طریق کار٬ موارد گفته شد از اصلی ترین پارامترها در انتخاب ویزای کار مناسب می باشند. برای تمامی روش ها٬ باید موارد زیر طی شوند٬ یک بار آنها را با هم مرور می کنیم.

انتخاب بهترین کد شغلی برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار

گام دوم – انتخاب کد شغلی: بعد از انتخاب نوع ویزا٬ اکنون زمان آن می رسد تا بر اساس مدارک موجود٬ شرایط صدور دعوت نامه های٬‌ و میزان امتیازهای نهایی٬ یک کد شغلی انتخاب شود.

گام سوم – جمع آوری مدارک برای درخواست ارزیابی از سازمان مربوطه: اکنون نوبت آن می رسد تا مدارک مورد نیاز برای سازمان ارزیاب مربوطه که وظیفه اسسمنت کد شغلی ما را دارد جمع آوری و ارسال شود.

گام چهارم – ارسال مدارک برای ارزیابی مدارک: هر سازمان ارزیاب برای بررسی مدارک٬ یک سری چک لیست منتشر می نماید و توقع دارد تا مدارک شما بر اساس چک لیست خواسته شده جمع آوری و ارسال گردد. هر سازمان بر اساس لود کاری خود از حدود ۱ ماه تا ۴ ماه زمان می برد تا نتیجه ارزیابی مدارک را اعلام نماید.

پر کردن EOI در سیستم ویزای کار استرالیا

گام پنجم – پر کردن EOI: بعد از مشخص شدن نتیجه ارزیابی مثبت٬ باید درخواست شما در سایت اداره مهاجرت استرالیا ثبت گردد. این ثبت شدن اطلاعات شما به معنی اعلام درخواست دعوت نامه معتبر برای ویزای کاری می باشد.

گام ششم – انتظار برای صدور دعوت نامه: بر اساس نوع ویزای کار استرالیا ی درخواستی شما٬‌این مان انتظار می توانید از یک روز تا … ادامه داشته باشد. مهم این است که در لحظه اول و انتخاب نوع ویزای و شروع پروسه مهاجرت از طریق کار٬ گام اول درست برداشته شده باشد. گام اول درست تضمین کننده مدت زمان انتطار کم برای صدور دعوت نامه می باشد.

گام هفتم – بعد از اخذ دعوت نامه ویزای کار استرالیا: ۶۰ روز فرصت باقی است تا درخواست شما نزد اداره مهاجرت استرالیا ارسال شود. در این مرحله باید هزینه صدور ویزای کار استرالیا به اداره مهاجرت به صورت کامل پرداخت شود.

گام هشتم – صدور ویزای کار استرالیا: بعد از صدور ویزا٬ به شما بین ۶ ماه الی ۱ سال فرصت ورود به خاک استرالیا داده می شود. شما باید حتما در این بازه مشخص شده حداقل یک بار حتی به مدت کم٬‌وارد خاک استرالیا شوید.

ویزای کار استرالیا برای شنوایی سنجی

اخذ ویزای کار برای دارندگان مدرک تحصیلی شنوایی سنجی اکنون در دسترس می باشد. رشته شنوایی سنجی برای اخذ ویزای کار استرالیا باید مدارک خود را از طریق سازمان وتاسس ارزیابی نماید. برای اینکار باید مدرک تحصیلی کاملا مرتبط با رشته شنوایی سنجی از دانشگاه سکشن یک داشته باشید. اخذ ویزای کار از طریق شنوایی سنجی را می توانید خودتان نیز انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره:

 • معرفی رشته شنوایی سنجی و روش اخذ ویزای کار استرالیا از طریق آن
 • آموزش گام به گام اخذ ویزای کار استرالیا از طریق شنوایی سنجی
 • معرفی خدمات معرفی سرویس مشاوره کامل برای متقاضیان اخذ ویزای کار استرالیا از طریق شنوایی سنجی

ویزای کار استرالیا برای بیوشیمیست

افرادی که دارای مدرک تحصیلی شیمی محض و یا شیمی کاربردی و سایر گرایش های کارشناسی شیمی از دانشگاه سکشن یک را دارند٬ رشته بیوشیمی را باید جزو گزینه های انتخاب کد شغلیشان داشته باشند. اخذ ویزای کار استرالیا برای بایوشیمی ها نیاز به داشتن یکسری شرایط اولیه است که در صفحه مخصوص آن ٬ بدان پرداخته ایم. همچنین به صورت کامل درباره موارد زیر نیز پرداخته شده است:

 • معرفی رشته بیوشیمی و مشاغل مرتبط با آن
 • معرفی گام به گام اخذ ویزای کار استرالیا طریق کد شغلی بیوشیمی
 • معرفی سرویس های فعال کمک در جمع آوری مدارک برای متقاضیان ویزای کار استرالیا از طریق بیوشیمی

اخذ ویزای کار استرالیا از طریق برنامه نویسی

یکی از پر متقاضی ترین و در عین حال بهترین مشاغل گروه مهندسی کامپیوتر در استرالیا٬ رشته برنامه نویسی است. برای اخذ ویزای کار استرالیا از طریق کد شغلی developer programmer 261312 شما باید از طریق سازمان ACS استرالیا اقدام به اخذ اسسمنت نمایید سپس در زمان پر کردن فرم EOI اقدام به اضافه کردن نمره زبان انگلیسی مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استرالیا از طریق برنامه نویسی نمایید.

در صفحه مخصوص اخذ ویزای کار استرالیا از طریق برنامه نویسی ۱۱ نکته ای که باید درباره اخذ ویزای کار از طریق این کد شغلی بدانید را برای شما به صورت کامل توضیح داده ایم.

ویزای کار استرالیا برای نقشه کش عمران

رشته نقشه کشی عمران که جزو مشاغل زیر مجموعه مهندسی عمران است٬ اکنون جزو مشاغل مورد نیاز برای تمامی ویزاهای در دسترس استرالیا می باشد. اخذ ویزای کار استرالیا از طریق نقشه کشی عمران جزو گزینه های شما می باشد اگر:

 1. سوابق شغلی کاملا مرتبط با آن را دارید.
 2. اگر مدرک تحصیلی کاردانی سکشن یک و یا کارشناسی سکشن دو و یا بالاتر را دارید.
 3. اگر می توانید از محل کارتان سابقه کار مرتبط ارائه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مخصوص آن رجوع نمایید که در لینک زرد رنگ زیر می باشد.

۱۰ حقیقت جذاب و خواندنی درباره نقشه کشی عمران در استرالیا در لینک زیر

ویزای کار استرالیا برای مهندس مکانیک

فارغ التحصیلان رشته مهندسی مکانیک در گرایش های جامدات و سیالات از دانشگاه های معتبر٬‌می توانند گزینه های متعددی برای اقدام از طریق ویزای کار استرالیا برای مشاغل متفاوتی داشته باشند. در اینجا به بررسی یکی ار اصلی ترین های آن خواهیم پرداخت.

اخذ ویزای کار استرالیا از طریق مهندسی مکانیک ملزم این است که اسسمنت مثبت از سازمان مهندسی استرالیا اخذ نمایید و بتوانید امتیازهای لازم را برای ویزای مورد نظر بدست آورید. رشته مهندسی مکانیک جزو مشاغلی است که امتیاز بالایی برای دعوت نامه نیاز دارد. در ادامه و در صفحه مخصوص مهندسی مکانیک ۱۰ دانستنی بسیار مهم درباره این کد شغلی را برای شما گرداوری کرده ایم.

۱۰ حقیقت جذاب و خواندنی درباره مهندس مکانیک در استرالیا در لینک زیر

اخذ ویزای کار استرالیا از طریق مهندسی عمران

گرایش های مختلف مهندسی عمران در ایران بر اساس دانشگاه محل تحصیل و شاخه تحصیلات تکمیلی شان می توانند برای آکیوپیشن های مختلف مهندسی عمران در استرالیا اقدام نمایند. باید دقت داشته باشید که موارد مهمی هستند که می توانند به صورت کامل در انتخاب استراتژی برای پرونده شما تاثیر گذار باشند که تمامی آنها برای شما در صفحه مخصوص مهندس عمران در استرالیا آورده شده است.

 • بررسی انواع ویزاهای در دسترس
 • بررسی انواع گرایش های مهندسی عمران در استرالیا
 • بررسی هزینه های اخذ ویزای کار استرالیا برای مهندسی عمران
 • بررسی سازمان های ارزیاب مدارک برای اخذ ویزای کاری استرالیا از طرق مهندسی عمران
 • بررسی مدارک مورد نیاز برای اقدام از طریق این کد شغلی

تمامی این موارد جذاب و خواندنی درباره مهندس عمرن در استرالیا در لینک زیر

ویزای کار استرالیا

فایل های آموزشی گروه مهاجرتی ماهان مخصوص مهاجرت از طریق کار 

پروسه مهاجرت از طریق ویزای کار امری بسیار پیچیده می باشد. قطعا شما می توانید به کمک راهنمایی موجود در فایل های گفته شده زیر٬ و با دانستن نقاطی که می تواند به شما در راستای افزایش شانستان کمک کند٬ پرونده موفق تری داشته باشید.


معرفی انواع ویزای کار استرالیا

در این فایل صوتی به معرفی انواع ویزای کار استرالیا پرداخته شده است. در این فایل حدودا ۱۷ دقیقه ای به صورت کامل٬ تمامی نکاتی که باید درباره مهاجرت از طریق ویزای کار استرالیا توضیح داده شده است.


نکات حیاتی در انتخاب کد شغلی برای مهاجرت از طریق ویزای کار استرالیا

قطعا یک استراتژی درست از ابتدای مسیر٬ با انتخاب یک کد شغلی صحیح آغاز خواهد شد. استرالیا با بیش از ۵۰۹ کد شغلی مورد نیاز اکنون این شانس را به متقاضیان مهاجرت از طریق ویزای کار استرالیا داده است تا با انتخاب یک کد شغلی مرتبط با تحصیلات و تخصص٬ به این کشور مهاجرت نمایند. اما تمامی مشاغل استرالیا از شانس یکسانی برخوردار نیستند٬ در این فایل صوتی به شما آموزش داده می شود تا بهترین انتخاب را داشته باشید.


معرفی سازمان های ارزیاب مدارک استرالیا

سازمان های ارزیاب وظیفه دارند تا مشاغلی که متقاضی مهاجرت از طریق ویزای کار استرالیا هستند را در مرحله اول مورد سنجش و ارزیابی قرار دهند و در صورتی که شما را تایید کردند٬ می توانید ادامه پروسه مهاجرت را انجام دهید. در این فایل صوتی درباره این که به چه نکاتی از یک سازمان ارزیاب باید توجه داشت تا شانس بالاتری در اخذ ارزیابی مثبت داشته باشید٬ توضیح داده شده است.


توضیح کامل درباره اهمیت دانستن سکشن بندی دانشگاه های ایران

انتخاب کد شغلی مستلزم دانستن تمامی پارامترهای یک پرونده به خصوص سکشن بندی دانشگاه است. دانشتن این مهم چند دستاورد برای ما دارد: اول دانستند امتیاز دقیق مدرک تحصیلی٬ دوم انتخاب کد شغلی بر اساس حداقل نیازمندی آن به مدرک تحصیلی مرتبط٬ سوم سنجیدن تمامی شانس های در دسترس و انتخاب بهترین آنها.


لیست سکشن بندی دانشگاه های ایران ( فایل PDF )

در این فایل PDF لیست دانشگاه های مورد تایید برای ویزای کار به ترتیب ذکر شده است. جلوی هر دانشگاه سکشن دقیق آن وجود دارد.

@MigrationLatestNews_سکشن_بندی_دانشگاه


امتیاز مورد نیاز برای ویزای کار استرالیا – جدول امتیاز ویزای کار استرالیا

برای مهاجرت از طریق ویزای کار استرالیا باید برای هر ویزا امتیاز خواسته شده را بدست آورید. ما برای شما جدول محاسبه امتیاز های ویزای کار استرالیا را آورده ایم. اما قبل از محاسبه امتیازهایتان حتما این فایل صوتی را گوش دهید تا به درستی امتیازهای خودتان را جمع بندی نمایید.


حداقل نمره زبان انگلیسی مورد نیاز برای مهاجرت از طریق کار

بر اساس هر پرونده مهاجرتی و بر اساس مدارک موجود در یک پرونده و امتیاز رقبای شما در صف انتظار دعوت نامه٬‌این حداقل نمره زبان مورد نیاز برای ویزای کار می تواند کاملا متفاوت باشد. در این فایل آموزشی توضیح این موارد به صورت کامل وجود دارد.


ارزیابی میزان تسلط به زبان انگلیسی 

آزمون

قابل قبول

خوب

عالی

IELTS حداقل نمره ۶ در هر چهار مهارت حداقل نمره ۷ در هر چهار مهارت حداقل نمره ۸ در هر چهار مهارت
OET نمره B در هر چهار بخش آزمون OET حداقل نمره B در هر چهار بخش آزمون OET نمره A در هر چهار  بخش آزمون OET
TOEFL حداقل نمره ۱۲ مهارت شنیداری، ۱۳ مهارت خواندن، ۲۱ مهارت نوشتاری، ۱۸ مهارت گفتاری حداقل نمره ۲۴ مهارت شنیداری، ۲۴ مهارت خواندن، ۲۷ مهارت نوشتاری، ۲۳ مهارت گفتاری حداقل نمره ۲۸ مهارت شنیداری، ۲۹ مهارت خواندن، ۳۰ مهارت نوشتاری، ۲۶ مهارت گفتاری
PTE حداقل نمره ۵۰ در هر چهار مهارت حداقل نمره ۶۵ در هر چهار مهارت حداقل نمره ۷۹ در هر چهار مهارت
CAE حداقل نمره ۱۶۹ در هر چهار مهارت آزمون حداقل نمره ۱۸۵ در هر چهار مهارت آزمون حداقل نمره ۲۰۰ در هر چهار مهارت آزمون

جدول امتیاز بندی ویزای کار استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار نیاز به کسب حداقل امتیازهایی دارد که ارزیابی این امتیازها طبق جدول زیر انجام می‌شود.

موارد امتیازآور امتیاز

مدارک تحصیلی

مدارک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا ۲۰
مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا ۱۵
مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا ۱۰
مدارک پایان دوره ارزیابی‌شده مرتبط با تخصص ۱۰

تحصیل در استرالیا

تحصیل در مناطق کم‌جمعیت استرالیا ۵
تحصیل حداقل در یک مقطع تحصیلی در استرالیا (دیپلم یا مدرک تجاری) از مؤسسات تحصیلی استرالیا ۵

تسلط به یکی از زبان‌های خاص

امتیاز برای زبان فارسی یا زبان‌های دیگر ۵

تسلط به زبان انگلیسی

قابل قبول ۰
خوب ۱۰
عالی ۲۰

صلاحیت تحصیلات تخصصی

مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکترا از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک ۵

اسپانسر

امتیاز داشتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی (میزان دقیق امتیاز به نوع ویزا بستگی دارد) ۵ یا ۱۵
موارد امتیازآور امتیاز

سن

۱۸ تا ۲۴ سال تمام ۲۵
۲۵ تا ۳۲ سال تمام ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام ۱۵

سابقه کاری مرتبط در استرالیا در ۱۰ سال گذشته

کمتر از یک سال ۰
۱ تا ۲ سال ۵
۳ تا ۴ سال ۱۰
۵ تا ۷ سال ۱۵
۸ تا ۱۰ سال ۲۰

سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا در ۱۰ سال گذشته

کمتر از ۳ سال ۰
۳ تا ۴ سال ۵
۵ تا ۷ سال ۱۰
۸ تا ۱۰ سال ۱۵

همسر

امتیاز همسر ۵ یا ۱۰
امتیاز تجرد ۱۰
سازمان کامپیوتر استرالیا
نگارش CDR علیرضا مدی پور
ثبت EOI | پر کردن EOI
116 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. دانیال
  دانیال گفته:

  سلام اقای مدی پور
  اگر مدارک ترد پارتی نداشته باشیم ولی همه موارد دیگر اوکی باشه ایا راهی هست برای رفع این نقص؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   وقت شما بخیر. همانطور که شما بهتر از من و اداره مهاجرت استرالیا بهتر از هردوی ما می داند طی ۱۵ – ۲۰ سال گذشته در جذب مهاجر ایرانی٬ شرکت های دوست و فامیل و آشنا به راحتی اقدام به دادن فیش حقوقی و قرارداد می کنند. پس اگر افسر اداره مهاجرت بخواهد فردی به غیر از شما و کارفرمای شما ( ترد پارتی ) این رابطه را اثبات نماید و شما این مدارک اثباتی را نداشته باشید. فقط باید امیدوار باشید و دعا کنید که اون افسر روز خوبش باشد و کوتاه بیاید. وگرنه اگر مورد پذیرش افسر مهاجرت نباشد کاملا اختیار رد کردن پرونده به وی داده شده است و می تواند از اختیاراتش خیلی راحت استفاده کند. نتیجه گیری اینکه اقدام برای مهاجرت از طریق کار برای استرالیا نیاز به اثبات سابقه کار دارد و نیاز به این که یا بانک یا بیمه یا مالیات در صورت نیاز مدارک اثبات واقعی بودن ارائه کنند. در غیر این صورت اگر کماکان متقاضی مهاجرت بخواهد اقدام نماید باید با چشم باز و پذیرش این ریسک پروسه را شروع نماید. این ریسک تنها بعد از صدور ویزا از بین می رود و تا لحظه صدور ویزا برای این پرونده وجود دارد و با صدور ویزا و اتمام پروسه این ریسک از بین می رود. برخی از افراد به دلیل اینکه پرونده خیلی امتیاز بالایی دارند حاظر می شوند این ریسک را بپذیرند.

   پاسخ
 2. فاضل
  فاضل گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  دوتا سوال داشتم :
  ۱ : برای رشته های ساختمانی مانند نقاشی و کاشی کاری و … با داشتن چه امتیازی میتوان امیدوار بود برای ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ ؟
  ۲ : ایا میتوان از ازمون زبان دولینگو به جای ازمون ایلتس استفاده کرد ؟؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام وقت شما بخیر. مشاغلی مانند تیلور و رششته های ساختمانی و …. جزو مشاغل مورد نیاز هستند که سازمان tra ارزیابی می نماید. این گونه مشاغل دارای آزمون هستند. برای ویزاهای ۴۹۱ معمولا کاندید می شوند متقاضیان این کد ها. سوابق کاری قابل اثباتی باید داشته باشید ( مانند بیمه و یا واریزی مستمر حقوقی +شرکت ثبت شده و فعال در این حوزه )
   آزمون زبان دولینگو برای ویزاهای کار اصلا کاربرد ندارد. آزمون پی تی ای جزو بهترین جایگزین های آیلتس بوده است طی ۳ سال گذشته.

   پاسخ
 3. علی
  علی گفته:

  سلام وقت بخیر. هفته پیش گفتید تا آخر هفته ویدیوی مربوط به رشته مهندسی صنایع رو توی کانال میزارید؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام مهندس جان وقت شما بخیر. در حال بهبود شرایط ضبط ویدئو هستیم که انشالله این ویدیو ها با کیفیت بالاتری به دست دوستان برسد. انشالله این زر ساخت آماده شود خیلی زود ویدئو ها منتشر می شوند.

   پاسخ
 4. علی محمودنیا
  علی محمودنیا گفته:

  سلام من در خصوص پی اچ دی استریم ویکتوریا سوال داشتم
  سوال من اینه که صرفا با داشتن شرایط ذکر شده که شامل گرفتن دکتری در ۵ سال اخیر، رشته در لیست ایالت ویکتوریا باشه، ایچ اسکیل ۶
  دعوت نامه ویکتوریا صادر میشه؟؟؟؟ دیگه نیازی به رقابت تو شرایط عادی ویزاهای ۱۹۰ و ۱۸۹ و ۴۹۱ و بالا بردن امتیاز نیست؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام وقت شما بخیر. ایالت ویکتوریا سالهاست که امتیاز بالاتری برای دارندگان مدرک دکتری لحاظ نموده است. ( امتیاز بالاتر در نظر گرفته شده به معنی الزام این ایالت به دادن دعوت نامه نمی باشد ). این یک شانس موازی برای شما است که اگر مدرک دکتری سکشن یک دارید حتما از آن توصیه می کنم استفاده نمایید حتما.

   پاسخ
   • علی محمودنیا
    علی محمودنیا گفته:

    ممنون از پاسختون
    اما ۵ امتیاز بالاتر نسبت به کارشناسی ارشد که همه ایالت ها دارند، تفاوتش با استریم پی اچ دی رو متوجه نمیشم

   • علیرضا مدی پور
    علیرضا مدی پور گفته:

    خواهش می کنم. بحث ایالت ویکتوریا این هست که برای دارندگان مدرک دکتری و جذب آنها شرایطی تعیین کرده است که به صورت جداگانه اپلیکیشن پر کنند. ایالت پرونده را با دقت بیشتری چک می کند و شانس دعوت نامه به همین دلیل بالاتر می باشد. اما ۱۰۰ درصد نیست ولی خب بالاتر است. ( این توضیحات به زبان عمومی هست) مباحث تکنیکال آموزشی این موارد معمولا بیشتر برای افراد فعال در حوزه مهاجرت کاربرد دارد و خیلی برای یوزر ها کاربردی نیست دیتیل شدن روی این موارد.

   • علی محمودنیا
    علی محمودنیا گفته:

    سلام مجدد
    ۵ امتیاز بالاتر مدرک دکتری در همه ایالت ها وجود داره، پس چه تفاوتی داره بحث استریم phd ویکتوریا؟

   • علیرضا مدی پور
    علیرضا مدی پور گفته:

    بحث امتیاز مدرک تحصیلی که جدا هست. ایالت ویکتوریا کلا جزو ایالت هایی هست که افرادی که دکتری دارند را برایشان روش های جداگانه ای نیز مشخص کرده است. ( این روش به معنی ۱۰۰ درصد بودن دعوت نامه نیست ) به صورت کلی ایالتهای ویکتوریا و NSW رقابت دارند در جذب دارندگان مدرک دکتری.

 5. شادی
  شادی گفته:

  سلام‌، وققتون بخیر ، پس از فارغ التحصیلی در استرالیا چقدر شانس گرفتن اقامت هست ؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   قت شما بخیر. تحصیل در استرالیا فقط یکی از ۱۰ پارامتری است که باید بررسی شود. پاسخ به این سوال به ۹ مورد دیگر در پرونده شما نیز بستگی کامل دارد. قطعا تحصیل در استرالیا اگر درست پایه گذاری شده باشد بسیار می تواند به شما در پروسه اخذ ویزای کار کمک نماید و اگر اشتباه بنا گذاری شده باشد می تواند یک پرونده را خراب نماید. مانند یک تیغ دو لبه می تواند عمل نمایید.

   پاسخ
 6. PARVIN
  PARVIN گفته:

  با سلام در خصوص سکشن دانشگاه فقط پیام نور تهران رو زده و بقیه دانشگاه ها نیست.از کجا باید بدونیم سکشن بقیه دانشگاه های پیام نور رو؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   دانشگاه های پیام نور اصلی سکشن یک هستند و دانشگاه های فرعی پیام نور واحد های شهر های خیلی کوچک گاهی اوقات سکشن دو و گاهی اوقات سکشن یک در نظر گرفته شده اند و متاسفانه برخورد دوگانه ای صورت گرفته است. اگر سکشن یک و شهر اصلی هستید با احتمال بالا سکشن یک باشید. برای دقیق تر بررسی کردن این موضوع باید از طریق سازمان noosr و پرداخت ۵۰۰ دلار هزینه اطمینان ۱۰۰ درصدی پیدا کنید و یا اقدام به اسسمنت کنید و بعد از نتیجه اسسمنت متوجه خواهید شد. در این گونه موارد توصیه می شود در انتخاب کد شغلی به دلیل ریسک های موجود خوب تحقیق کنید که کمتر دچار مشکل شوید.

   پاسخ
 7. فهیمه
  فهیمه گفته:

  سلام و وقت به خیر

  امیدوارم حالتون خوب باشه. در مورد اثبات سابقه کار لزوما قرارداد و فیش حقوقی باید ارائه بشه؟ شرکتی که من حدود 4 سال کار میکردم قرارداد و فیش حقوقی رو بهم نمیدن اما نامه سابقه کار و سابقه بیمه موجوده. آیا این دو مورد کفایت میکنه؟
  پیشاپیش از وقتی که میذارید ممنونم

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام وقت بخیر
   ارائه فیش حقوقی و قرارداد ( بر اساس سازمان ارزیاب شما تعیین می شود ) اما ۹۹ درصد سازمان ها برای ارزیابی مدارک نیاز دارند که شما ثابت نمایید واقعا کار کرده اید. برای اثبات این موضوع قرارداد + فیش حقوقی + نامه شرح وظیفه + ترد پارتی باید ارائه گردند. صرف داشتن نامه سابقه کار بدون فیش حقوقی کافی نیست.

   پاسخ
 8. علیرضا مدی پور
  علیرضا مدی پور گفته:

  سلام وقت شما بخیر. خدمت شما عرض کنم که روال صدور ویزای ۴۸۹ به مراتب بهتر و سریع تر و مطمئن تر از ویزای ۴۹۱ بوده است. متاسفانه تا این لحظه ویزای ۴۹۱ واقعا ناامید کننده ظاهر شده است. ما هم مثل شما امیدوار هستیم به بهبود. به نظر انتهاب خرداد ماه و اوایل تیر ماه پاسخ دقیق سوال شما مشخص می شود. لیست ها و کاندیشن ها برای سال مالی جدید معرفی شوند می شود تحلیل های منطقی بهتری داشت. البته این که شما EOI را برای چه کد شغلی٬ با چه امتیاز٬ برای چه ایالت و چه شرایطی ارسال کرده اید در پاسخ شما سهم اصلی را دارند که این موارد در جلسات ۴۵ دقیقه ای مشاوره آنلاین بررسی کامل می شوند و البته برای سال مالی بعدی نیز استراتژی های لازم بررسی می شوند.

  پاسخ
 9. نیما
  نیما گفته:

  با عرض سلام و ادب
  احتمالش هست آمار کرونا کمتر شده ردر استرالیاوند صدور دعوت نامه ها به روال عادی برگرده؟ من eoi را ژانویه پر کردم برای 491 ولی جوابی نیومده تا الان؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام وقت شما بخیر. خدمت شما عرض کنم که روال صدور ویزای ۴۸۹ به مراتب بهتر و سریع تر و مطمئن تر از ویزای ۴۹۱ بوده است. متاسفانه تا این لحظه ویزای ۴۹۱ واقعا ناامید کننده ظاهر شده است. ما هم مثل شما امیدوار هستیم به بهبود. به نظر انتهاب خرداد ماه و اوایل تیر ماه پاسخ دقیق سوال شما مشخص می شود. لیست ها و کاندیشن ها برای سال مالی جدید معرفی شوند می شود تحلیل های منطقی بهتری داشت. البته این که شما EOI را برای چه کد شغلی٬ با چه امتیاز٬ برای چه ایالت و چه شرایطی ارسال کرده اید در پاسخ شما سهم اصلی را دارند که این موارد در جلسات ۴۵ دقیقه ای مشاوره آنلاین بررسی کامل می شوند و البته برای سال مالی بعدی نیز استراتژی های لازم بررسی می شوند.

   پاسخ
 10. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام و عرض ادب. درباره یک کد شغلی بشماره ۲۲۵۴۹۹ عنوان مسئول فروش سوال داشتم.بنده لیسانس صنایع هستم .باتوجه به جنرال بودن این کد آیا رشته من تاحدودی مرتبط محسوب میشه یا فقط باید از طریق ۵سال سابقه ام در زمینه اقدام کنم؟ و باتوجه به اینکه کلا طبق چیزی که دیدم دو سه تا ایالت تا الان بیشتر درخواست این شغل رو‌نداشتن (که یکیشونم در چندماه اخیر اصن دعوتنامه ای نداشته) چقد احتمال موفقیت و اخذ ویزا ازین طریق هست؟ با توجه به تجربتون میخواستم بدونم ازین طریق اقدام‌ کردن ریسکش بالاس و موفقیتش کمه؟احتمال اینکه این کد با توجه به درخواست کمش حذف شه زیاده؟ و سوال دیگه اینکه ویزای ۴۹۱stream2 و stream1 چه فرقی باهم دارند؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   درباره سوال اول شما٬ باید عرض کنم که باید برای کد شغلی شما لیست تمام ایالت ها استخراج شود و شرایط و کاندیشن ها و سوابق دعوت نامه های صادر شده استخراج کنیم به صورت خصوصی برای شما تا بتوانیم اظهار نظر کنیم ( راستنش من خیلی با نظر سایر ایجنت ها که روس هوا صحبت می کنند یکم مخالفم برای همین اعتقاد دارد باید یک بار خودم این مسایل رو کامل استخراج کنم و بعد روی انتخاب کد شغلی نظر بدهم ). اما درباره سوال دومتون و استریم بندی ها: NSW دوتا استریم تعریف کرده است. استریم ۱ و ۲. استریم یک برای آنشورهاست. و استریم ۲ برای آفشور هاست. ۳ تا شرط برای استریم دو وجود دارد که باید قبل از اقدام برای NSW پرونده چک شود که آیا می توانید بعد از اسسمنت به یکی از ۳ شرط خواسته شده برسد یا خیر. زیرا اسسمنتی که کاندیشن ایالتها را نتواند میت کند انتخاب آن اشتباه است. برای همین عرض می کنم پارامتر های بیشتری رو من برای انتخاب کد شغلی انجام می دهم یکیش همین مورد هست مثلا.

   پاسخ
 11. میترا نوری زاده
  میترا نوری زاده گفته:

  با سلام جناب مدی پور سوال من مربوط به سکشن دانشگاه مقطع کاردانی م هست. رشته نقشه برداری دانشکده سازمان جغرافیایی. اسم این دانشکده در لیست سکشن بندی نیست آیا میشه نتیجه گرفت که سکشن آن 2 هست یا اینکه بنظرتون میتونم شانسم رو امتحان کنم برای اسس؟ مثلا ایمیل بزنم به sssi و نمراتم رو بفرستم بپرسم.
  کارشناسی بنده سکشن 1 هست.
  پیشاپیش ممنون از پاسخگویی تون

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام وقتتون بخیر. من نمونه مشابه شما رو دیدم. سازمان نقشه برداری ایران بودند و ایشان اسم دانشگاهشان در لیست نبود. با فرض این که دانشگاه نقشه برداری ایران هست و واقعا دیگه معتبر ترین دانشکده فنی برای نقشه برداری در ایران هست ( ظاهر اسم واقعا همین را نشان می دهد ) اما به دلیل سکشن دو بودن این دانشگاه نتیجه درخواست اسسمنت ایشون رد شد. تجربه من می گه بهتره پلن های بهتری در کنار ایده ای که دارید داشته باشید. سازمان نقشه برداری متاسفانه پیش اسسمنت انجام نمی دهند. من اکنون خودم با دوستانی که نقشه برداری هستند و داریم کمکشون می کنیم مدارک رو آماده کنند ( در اصل آموزششون می دهیم که چگونه دو پروژه را بنویسند و چه نکاتی رعایت شود٬ نامه های ریفری و شرح وظیفه و غیره ) کاملا به این سازمان آشنا هستم . سازمانی هست که در رابطه با سکشن بندی دانشگاه اصلا شوخی ندارد.

   پاسخ
 12. آرش ناصری
  آرش ناصری گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من سال ۹۸ اسسمنت از acs با كد ٢٦١٣١٢ گرفتم و الان میخوام اگر امکان داره با نامه ای که امسال باید از شرکت بگیرم کد رشتم رو به ۲۶۱۳۹۹ تغییر بدم و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری رو هم ارایه بدم، یعنی یه نامه جامع تر به همراه حکم شرکت و همچنین تقدیر نامه که شرح وظایف هر دو کد رو کاور میکنه ارایه بدم، ترجيها ا گر امكان داره اسسمنت قبليم رو باطل نكنم بلكه كاملش كنم، و اينكار رو با نامه انجام بدم ، اگر نشد با ري أسس انجام بدم،
  آیا چنین کاری امکان داره؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام وقت شما بخیر٬ سوالی که پرسیدید جزو خدمات مشاوره رایگان ما نیستند. البته خدمات مشاوره رایگان ما قطعا بازه گسترده ای از خدمات را شامل شده اند اما اینگونه سوالات جزو سرویس های رایگان محسوب نمی شوند. پاسخ به این سوال برای دوستانی هست که پرونده اسسمنتشون توسط تیم ما انجام می شود و از خدمات سرویس اسسمنت تیم ماهان استفاده می کنند.🙏

   پاسخ
  • ناشناس
   ناشناس گفته:

   ممنون جناب مدی پور، فقط میخواستم بدونم اصلا این کار امکان پذیر هست یا خیر؟

   پاسخ
   • علیرضا مدی پور
    علیرضا مدی پور گفته:

    خواهش می کنم. روی برگه و به صورت کلی امکان تغییر کد شغلی می تواند وجود داشته باشد. از نظر فنی.

 13. احمدي
  احمدي گفته:

  جناب مديپور سلام، وقت بخير
  من اسسمنت مديريت پروژه ساخت(CPM) دارم و به تازگي براي زبان خودم را آماده ميكنم، و در چند ماه آتي، با pte+65, امتياز من 75 خواهد شد.
  -سوال اولم اين بود كه با 75 امتياز چقدر شانس براي ويزاي 491 ويا 190دارم؟(آيا شانس 491 حتمي است؟)
  – سوال دومم اين كه آيا با اضافه كردن امتياز آزمون ناتي و تبديل به 80 امتياز شدن در چند ماه آتي، چقدر شانس 190 من افزايش مي يابد؟( ميخوام بدونم كه اين 5 امتياز اگر خيلي تاثيري در پرونده ي من ندارد تا بعد از 65 برم براي 79، در واقع اولويت چيست)
  -سوال آخرم اين بود كه براي اين كد شغلي (CPM)، چه ايالت هايي به جز NSW، دعوتنامه ميدهند.
  بسيار سپاس

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام وقت بخیر
   سوال شما رو من دیدم٬‌خدمت شما عرض شود که پاسخ سوالتون رو واقعا الان به صورت ذهنی نمی شود دقیق داد چون باید لیست تمام ایالت ها رو استخراج کنیم و شرایط کد شغلی شما رو به صورت خاص برای تک تک آنها در بیاوریم و بعد بتوانیم با کیس شما تطبیق دهیم. البته باید میزان امتیازهای رقبای شما نیز استخراج شود. بعد بر اساس وضعیت رقبای شما و تعداد آنها در صف و وضعیت لیست های اسپانسری بشود پاسخ دقیق داد. به نظرم پاسخ ناقص هم خیلی نه به شما کمک می کند و نه از نظر فنی و از نظر من کار درستی باشد. ولی فک کنم تونستم به شما بگم چه مواردی رو دربیاورید تا بتوانید یک تحلیل دقیق و نزدیک به واقعیت داشته باشید. به هر حال ممنون از شما که سوال خودتون را از ما پرسیدید.

   پاسخ
 14. سیامک
  سیامک گفته:

  درود
  من تا تاریخ اول تیر 98 سابقه کار گرفتم به مدت 6 سال و 4 ماه. حالا 3 سوال داشتم که اگه جواب بدید ممنون میشم: اول اینکه بهمن ماه 99 سابقه کارم به 8 سال میرسه این 1 سال و 8 ماه را چگونه باید منظور کنم که وقتی ادعا میکنم به مشکل نخورم چرا که سازمان ارزیابی کننده تا 6 سال و 4 ماه رو اسس کرده و نامه داده و سوال دومم اینکه با 95 امتیاز نهایت چه قدر زمان میبره که دعوت نامه بگیریم و سوال آخر اینکه بعد از گرفتن دعوت نامه حداکثر چه قدر میتونیم قضیه رفتن کشش بدیم که کار های داخل ایران رو راست و ریس کنیم
  خیلی ممنون از وقتی که میگذارید

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   وقت شما بخیر. سوالی که پرسیدید در حدی خاص و دیتیل هست که شاید تمامی مدارک شما اگر روی میز هم باشد باید حداقل نیم ساعت روی آنها وقت بگذارم تا بتونم پاسخ دقیقی برای آن پیدا کنم مهندس جان٬ با توجه به حساسیت موضوع و تخصصی بودن آن امکان پاسخ دادن آن حداقل در این شرایط وجود ندارد. درباره امتیازی که فرمودید اما و ۹۵ امتیاز بستگی به کد شغلی ای دارد که اسس شده اید. اگر از لیست اصلی باشد و جزو لیست MLTSSL باشد ٬ خیلی زود شاید کمتر از ۲ ماه. اگر از لیست فرعی باشد باید شرایط اسپانسر های ایالتی چک شود برای پاسخ دقیق. در کل اما ۹۵ امتیاز فوق العاده زیادی هست. البته از زمان صدور ویزا به شما حدود ۸ ماه تا ۱۱ ماه فرصت ورود می دهند که می توانید در این مدت همه کارهای لازم را در ایران انجام دهید.

   پاسخ
 15. masoud
  masoud گفته:

  با سلام…
  در مورد رشته construction project manager می خواستم بپرسم رشته معماری برای اسس شدن در این رشته highly relevant یا relevant??
  , و این که امتیاز 85 برای گرفتن ویزای 190 nsw چقدر زمان میبره؟؟؟کلا از لحاظ امتیازی این کد رشته رو اگه میشه توضیح بدید.با تشکر

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   درباره رشته مدیریت پروژه و ساخت باید عرض کنم خدمت شما که مدرک تحصیلی برای این رشته در کنار سابقه کاری خیلی از اهمیت زیادی برخوردار هست. برخی دانشگاه ها و دروس پاس شده به صورت اختیاری و سیلابس دروس هستند که مشخص می کنند مدرک شما کافی هست یا خیر٬ درباره امتیاز ۸۵ برای این کد شغلی عرض کنم که واقعا امتیاز زیادی هست و در صورت اینکه فردی با این امتیاز در صف انتظار باشد به شخصه بعید می دونم دعوت نامه ۱۹۰ را خیلی سریع نگیرد.

   پاسخ
 16. مریم
  مریم گفته:

  آقای مدی پور با سلام و تشکر
  برای اسس مدرک تحصیلی در سازمان مهندسی، نامه سابقه کار باید حاوی شرح وظایف باشد؟ در بوکلت این سازمان در سکشن سی چیزی راجع به شرح وظایف نگفته و من از افراد شنیدم که لازمه، شما نظرتون چیه؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام وقت بخیر٬ نامه سابقه کار با شرح وظایف هست و اصلا شرح وظایف هست که در یک نامه آن را تبدیل به نامه سابقه کار می نماید. برای سازمان مهندسی شرح وظایف نیاز هست اما سخت گیری اصلی روی اپیزودهای کاری هست. ولی شرح وظایف نیاز هست و در زمینه کاری خودتون می تونید این رو تنظیم کنید چیز خیلی پیچیده ای نیست.

   پاسخ
 17. محسن شریف
  محسن شریف گفته:

  با سلام جناب مدی پور با امتیاز ۷۵ باری رشته نقشه برداری شانسی برای ویزای ۱۹۰یا۱۸۹هست و برای کدام ایالت این شانس بیشتر هست؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام وقت شما بخیر٬ امتیاز مورد نیاز برای ویزای ۱۸۹ که مهندس جام الان ۹۵ و یا در شرایط خوب ۹۰ و در بهترین حالت شاید ( به ۸۵ برسد انشالله البته ما هم امیدواریم ) اما قطعا امتیاز ۷۵ شانس ویزای ۱۸۹ نخواهد داشت. برای ویزای ۱۹۰ البته ۷۵ خالص امتیاز مناسبی می تواند باشد. خواستگاه رشته شما معمولا سیدنی٬ کویینزلند و آدلاید هست. این ایالت ها معمولا بچه های رشته شما رو با امتیازی که دارید بر می دارند.

   پاسخ
 18. سودابه
  سودابه گفته:

  سلام. آیا برای رشته مهندسی نفت با ۸۵ امتیاز خالص شانسی هست برای ۱۹۰؟ امکانش هست که با توجه به قیمت نفت از لیست مشاغل حذفش کنن؟

  پاسخ
  • علیرضا مدی پور
   علیرضا مدی پور گفته:

   سلام وقت شما بخیر٬ به صورت کلی امتیاز ۸۵ برای مشاغل گروه مهندسی امتیاز خیلی خوبی هست مخصوصا این که رشته غیرپروراتا باشد که حتی در آینده می توان در صورت بهتر شدن اوضاع به ویزای ۱۸۹ روی ۸۵ امتیاز نیز امیدوار بود ( به شرط حل شدن مشکل کرونا و ایجاد نشدن مشکل جدید ) . اما درباره رشته نفت و معدن به صورت خاص با توجه به اعداد ارقام قیمت نفت و این وضعیت عدم نیاز کشورها به نفت و شرایط بحرانی شرکت های نفتی٬ نمی دونم امثال ایالت ها در جولای چه واکنشی نشان بدهند به این شرایط . واقعا قابل پیش بینی نیست. سال ۹۴ یکبار بخاطر کاهش قیمت نفت ( رشته مهندسی نفت و معدن از لیست اصلی حذف شدند ) امیدوارم این اتفاق تکرار نشود.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سوالی دارید ؟
سلام دوست من 🙏
هر سوالی دارید در قسمت { بیان دیدگاه ها } که در انتهای همین صفحه قرار دارد٬ بنویسید.
پاسخ سوال شما توسط آقای علیرضا مدی پور تا ۲ ساعت آینده زیر کامنتی که گذاشتید ریپلای خواهد شد.
به همین سادگی.
Powered by